Minulé ročníky zrazuTuning Party Margita Ilona 2011

      Posledný májový víkend už tradične patril tejto skvelej akcií pod vedením tímu Duch Racing. Chalani z Nitry už piaty rok po sebe pripravili pre návštevníkov tohto zrazu pestrý program okorenený možnosťou schladiť sa v bazénoch kúpaliska Margita-Ilona. A práve tým je táto akcia jedinečná svojho druhu na Slovensku a jediná na ktorú je povinnosťou pribaliť si do výbavy aj plavky.

      Autá začali prichádzať do areálu od 17 tej hodiny a prichádzali celý večer až do neskorých nočných hodín. Ľudia si rozkladali stany, grily a začali sa zabávať čomu prispieval aj avizovaný piatkový program, ktorý sa začal meraním hlasitosti audia Db Drag Racing. O niečo neskôr sa pokračovalo vystúpením dvojice DJ Mako a Kali, ktorí prezentovali na zraze svoj nový singel UDRI, ku ktorému na mieste natáčali videoklip. Po výdatnej porcií tej správnej zrazovej muziky nasledovala prezentácia tých najvyblikanejších a najviac vysvietených áut zrazu v súťaži Light Tuning. Potom čo všetky svetielka a blikačky zhasli nasledovalo vzrušujúce umývanie auta show&shine 18+, ktoré potešilo každého, kto si rád pozrie pekné auto v kombinácií s peknými ženami. Po troške erotiky si ľudia mohli vytancovať svoju prebytočnú energiu na skvelom vystúpení známeho slovenského DJ Milana Lieskovského. Po 2 hodinách nadupaných mixov sa ďalej pokračovalo diskotékov až do rána, ktorá sa končila približne o 5 ráno, aby bol priestor aj pre oddych pred sobotným programom.

      Po prebudení sa do ďalšieho dňa zrazu bola možnosť registrovať sa do jazdy zručnosti tzv. autoslalomu pre tých ktorí to s alkoholom v noci príliš neprehnali. Účasť bola veľmi dobrá, boli sme prekvapený koľko ľudí má záujem si zmerať svoje schopnosti za volantom na trati postavenej s kuželkami. Popri slalome prebiehala aj súťaž v meraní kvality audia EASCA Sound Quality. Po vybláznení sa medzi kuželkami nasledovalo meranie hlasitosti výfukov, pre tých ktorým to viac hučí ako ide Nasledovala dlho očakávaná časť programu a to pálenie gúm a drifty. Aj napriek nepriaznivému počasiu a vytrvalému dažďu sa sobotný program tešil veľkému záujmu, či už slalomu, driftom, meraniu výfukov a kvality audia. Program zrazu sa blížil k svojmu koncu a tak sme prešli k výhláseniu výsledkov jázd zručnosti tých najrýchlejších jazdcov v dvoch objemových kategóriách do 1600 ccm a nad 1600 ccm. Neobišli sme ani tie najkrajšie autá zrazu, ktorých nebolo málo no vyhlásiť sme mohli len päť najkrajších resp. šesť kúskov, keďže na druhom mieste sa umiestnila 2x Opel Calibra dvoch bratov. Na úplný záver programu bolo ako obvykle losovanie tomboly o zaujímavé ceny od partnerov zrazu.
Tým sme ukončili 5. ročník zrazu Tuning Party Margita Ilona tento krát 2011.

Výsledky z jazdy zručnosti nájdete TU

FOTOGALÉRIATuning Party Margita Ilona 2010

      Ako býva zvykom posledný májový víkend patril v Leviciach akcii Tuning Party Margita Ilona. Konala sa 28.5. až 30.5. 2010 na kúpalisku Margita Ilona pri Leviciach. Upršané počasie, ktoré sužovalo Slovensko už niekoľko týždňov nedalo pokojne spať ani organizátorom zrazu. Po obhliadke rozmočeného areálu neboli vyhliadky príliš ružové. Napokon sa všetko na dobré obrátilo a po slnečnom štvrtku prišiel aj slnečný víkend a zraz sa mohol bez problémov začať.

      Oficiálne otvorenie bolo plánované na 17:00, ale kvôli pribúdajúcim nedočkavcom sa brány zrazu otvorili o pár hodín skorej, čo dávalo tušiť veľký záujem. Netrvalo dlho a návštevnosť prekročila prvú stovku áut, neskôr aj druhú a do polnoci už bola na svete aj tretia stovka áut. Piatkový program okrem diskotéky dopĺňala aj známa audio súťaž DB Drag Racing, ktorá sa tešila rekordnej účasti súťažiacich, drifty a polnočný light tuning, na ktorom sa zúčastnila desiatka viac či menej vysvietených áut. Jednoznačne najviac zaujal pán na Daewoo Espero, ktorý okrem svojho osvetlenia predviedol aj pekne vymodelovanú krajinku s funkčným vláčikom a lietadlom v kufri svojho auta. Po vyblikaných „zázrakoch techniky“ pokračovala diskotéka až do rána.

    Po rannom budíčku nasledovala jazda zručnosti, ako vždy naplánovaná na sobotné doobedie. Registrovalo sa takmer 40 jazdcov, ktorý si mohli po pešej obhliadke danú trať skúsiť aj za volantom. Bodovalo sa v dvoch objemových kategóriách, do 1600 ccm a nad 1600 ccm. Každý jazdec mal k dispozícií jednu tréningovú a tri ostré merané jazdy, z ktorých sa dve najlepšie sčítavali. V kategórií do 1600 ccm sa umiestnil na 1. mieste Jaro Štefanšík na Peugeote 106 a nad 1600 ccm obsadil 1. miesto skúsený slalomár Andrej Rákoczi na Seate Leon Cupra. Po jazde zručnosti nasledovali drifty a pálenie pneumatík. Každý majiteľ zadokolky sa mohol do sýtosti vyblázniť a spáliť svoje zadné pneumatiky až do prasknutia. Chvíľami voľná plocha vyhradená pre drifty pripomínala skôr pretekárske depo kde sa naplno pracovalo na prezúvaní zničených pneumatík. Deň ubiehal hodinu za hodinou, autá prichádzali na zraz až sa prirútili nad areál veľké mraky so silným vetrom a tak sa so strachu pred hrozivou búrkou organizátori rozhodli urýchliť vyhlásenie výsledkov jazdy zručnosti, najkrajšieho auta zrazu, najhlučnejšieho výfuku a tomboly o celú hodinu a pol skorej.. Čo sa nakoniec ukázalo ako planý poplach. Po vyhlásení výsledkov a vylosovaní tomboly sa mohli ľudia vyblázniť na ďalšej diskotéke, ktorá trvala až do nedeľného rána.


Najkrajšie autá zrazu


1. Opel Corsa

2. Honda Civic

3. Opel Calibra

4. Škoda Rapid

5. TrabantJazda zručnosti do 1600 ccm


1. Jaro Štefanšík     Peugeot 106     01:20,10

2. Michal Mikle         Fiat Uno            01:21,04

3. Michal Klenko     VW Golf III         01:21,22Jazda zručnosti nad 1600 ccm


1. Andrej Rákoczi   Seat Leon Cupra     01:19,54

2. Zoltán Szabó       BMW 318i               01:23,00

3. Marek Suríni       Škoda Octavia         01:24,25Rekord trate: Michal Klenko VW Golf III 00:37,47


Tuning Party Margita Ilona 2009

Zraz sa konal posledný májový víkend 29. až 31. mája 2009. Počasie nebolo moc priaznivé, na máj to veru vôbec nevyzeralo. V piatok bolo dosť zima a chvíľami aj pršalo, ale na naše prekvapenie prišlo dosť ľudí, ktorí sa aj napriek počasiu prišli zabaviť na piatkovú diskotéku. V sobotu bolo o poznanie krajšie počasie. Až na chvílkový ranný a večerný dážď bolo po celý deň pekne slnečno. Doobeda prebiehala jazda zručnosti, na obed kto chcel mohol ísť predviesť čo dokáže so svojím autom, pálili sa gumy a driftovalo. Ako bodka na záver vydarených gumovačiek vystúpil profesionálny kaskadér Fabrice Lesieur. Počas dňa prebiehalo aj meranie hlasitosti audio sústav a výfukov. Ľudia mohli hlasovať za najkrajšie auto zrazu v dvoch kategóriach, Európska produkcia a mimoeurópska produkcia, ktorá sa však kvôli malému počtu pekne upravených mimoeurópskych áut zmenila na triedu čisto japonskú. Večer bolo vyhlásenie výsledkov spomínanej jazdy zručnosti taktiež v dvoch kategóriach podľa objemu do 1600ccm a nad 1600 ccm. Vyhlásili sa víťazi súťaže o najkrajšie auto zrazu, vylosovala sa tombola a večer odštartovala sobotná diskotéka až do rána, do úspešného ukončenia ďalšieho ročníka tuningového zrazu na kúpalisku Margita Ilona pri Leviciach, ktoré si získava čoraz väčšiu popularitu a to nás nesmierne teší. Už sa tešíme na rok 2010 tak si zapíšte do kalendára 28. až 30. máj 2010 Tuning Party Margita Ilona 2010!


2. Live4Tuning Zraz

Tento zraz v roku 2008 stále pod menom Live4Tuning sa už konal v májovom termíne (30. máj až 1.jún) taktiež na kúpalisku Margita Ilona pri Leviciach, čo malo zaručiť pekné letné počasie a veru, že aj zabezpečilo. Ľudia sa kúpali v bazénoch, opaľovali sa, pozerali krásne naleštené autá. Tí ktorý dali radšej prednosť dynamickým disciplínam skúšali šťastie v jazde zručnosti alebo v driftoch a pálení gúm. Bol to veľmi pekný víkend, s množstvom pekných áut a s veľkou návšťevnosťou.


1. Live4Tuning Zraz

v roku 2007 sme organizovali náš prvý tuningový zraz. Ešte pod značkou Live4Tuning. Konal sa 7. až 9. septembra 2007 na kúpalisku Margita Ilona pri Leviciach.. Počasie nebolo ideálne ale na september celkom dobré. V piatok zima a dážď, v sobotu sa pekne vyjasnilo a svietilo slnko. Celkovo prišlo vyše stovky áut, čo na prvý ročník nebolo zlé. Nazbierali sme cenné skúsenosti, ktoré sme uplatnili pri organizovaní ďalšieho ročníka.

Dôležité stránky

Partneri