Posledný májový víkend už tradične patril tejto skvelej akcií pod vedením tímu Duch Racing. Chalani z Nitry už piaty rok po sebe pripravili pre návštevníkov tohto zrazu pestrý program okorenený možnosťou schladiť sa v bazénoch kúpaliska Margita-Ilona. A práve tým je táto akcia jedinečná svojho druhu na Slovensku a jediná na ktorú je povinnosťou pribaliť si do výbavy aj plavky.


Autá začali prichádzať do areálu od 17 tej hodiny a prichádzali celý večer až do neskorých nočných hodín. Ľudia si rozkladali stany, grily a začali sa zabávať čomu prispieval aj avizovaný piatkový program, ktorý sa začal meraním hlasitosti audia Db Drag Racing. O niečo neskôr sa pokračovalo vystúpením dvojice DJ Mako a Kali, ktorí prezentovali na zraze svoj nový singel UDRI, ku ktorému na mieste natáčali videoklip. Po výdatnej porcií tej správnej zrazovej muziky nasledovala prezentácia tých najvyblikanejších a najviac vysvietených áut zrazu v súťaži Light Tuning. Potom čo všetky svetielka a blikačky zhasli nasledovalo vzrušujúce umývanie auta show&shine 18+, ktoré potešilo každého, kto si rád pozrie pekné auto v kombinácií s peknými ženami. Po troške erotiky si ľudia mohli vytancovať svoju prebytočnú energiu na skvelom vystúpení známeho slovenského DJ Milana Lieskovského. Po 2 hodinách nadupaných mixov sa ďalej pokračovalo diskotékov až do rána, ktorá sa končila približne o 5 ráno, aby bol priestor aj pre oddych pred sobotným programom.


Po prebudení sa do ďalšieho dňa zrazu bola možnosť registrovať sa do jazdy zručnosti tzv. autoslalomu pre tých ktorí to s alkoholom v noci príliš neprehnali. Účasť bola veľmi dobrá, boli sme prekvapený koľko ľudí má záujem si zmerať svoje schopnosti za volantom na trati postavenej s kuželkami. Popri slalome prebiehala aj súťaž v meraní kvality audia EASCA Sound Quality. Po vybláznení sa medzi kuželkami nasledovalo meranie hlasitosti výfukov, pre tých ktorým to viac hučí ako ide :) Nasledovala dlho očakávaná časť programu a to pálenie gúm a drifty. Aj napriek nepriaznivému počasiu a vytrvalému dažďu sa sobotný program tešil veľkému záujmu, či už slalomu, driftom, meraniu výfukov a kvality audia. Program zrazu sa blížil k svojmu koncu a tak sme prešli k výhláseniu výsledkov jázd zručnosti tých najrýchlejších jazdcov v dvoch objemových kategóriách do 1600 ccm a nad 1600 ccm. Neobišli sme ani tie najkrajšie autá zrazu, ktorých nebolo málo no vyhlásiť sme mohli len päť najkrajších resp. šesť kúskov, keďže na druhom mieste sa umiestnila 2x Opel Calibra dvoch bratov. Na úplný záver programu bolo ako obvykle losovanie tomboly o zaujímavé ceny od partnerov zrazu.


Tým sme ukončili 5. ročník zrazu Tuning Party Margita Ilona tento krát 2011.


Výsledky z jazdy zručnosti nájdete TU


Menšiu fotogalériu od Juraja Senického a Pabla Orphana si môžte pozrieť na stránke DuchRacing.skComments are closed.

Dôležité stránky

Partneri